Студентська конференція "Сталий розвиток міст"
25 травня о 10.15 відбудеться студентська конференція "Сталий розвиток міст" на платформі Teams.
25 травня о 10.15 відбудеться студентська конференція "Сталий розвиток міст" на платформі Teams.
18.04.2025 кафедра іноземної філології та перекладу ХНУМГ ім.О.М.Бекетова провела щорічний міжнародний студентський форум «ХІ International Forum for Research and Education in the Global World: Eurointegration Process», у рамках якого із доповідями на технічній секції виступило 13 аспірантів, магістрів та студентів бакалаврів. На Форумі працювало 6 секцій різних наукових напрямків. Секційна робота у зв’язку з наявними умовами військового стану відбувалася в дистанційному режимі з використанням платформи Zoom.
Тематика представлених доповідей була зосереджена навколо проблем архітектури, будівництва, галузевого машинобудування, ландшафтного дизайну та мистецтва.
"Найжвавіше обговорювання викликали доповіді аспіранта А.Соловйова «THE PROSPECTS OF IMPLEMENTING A PARTICIPATORY APPROACH FOR AFFORDABLE HOUSING DEVELOPMENT IN UKRAINE», магістрантки М.Клименко “REVITALIZATION AS A METHOD OF BALANCEING ARCHITECTURE IN A RAPIDLY CHANGING MODERN TIME” та студентів А.Казакової «MURALS AND GRAFFITI IN THE ARCHITECTURE OF A MODERN CITY. ART, FUN OR VANDALISM» та А.Щербак «THE CURRENT STATE OF LANDSCAPING IN “YUNOST” PARK IN KHARKIV». Робота у секції пройшла у дружній атмосфері. Присутні викладачі висловили пропозиції доповідачам щодо продовження їх досліджень в обраних галузях та оприлюднення отриманих результатів на форумі наступного року".
Плотнікова Наталя Володимирівна, доцент кафедри іноземної філології та перекладу
"Як голова 5 секції «Language Studies. Innovative Methods оf Teaching English аt Higher аnd Secondary Educational Establishments», хотіла поділитися враженнями. Безпосередньо у роботі секції взяли участь 12 доповідачів. Студенти різних курсів нашого університету (як бакалаври, так і магістри) спеціальності Філологія виступили з презентаціями своїх наукових робіт. Великий інтерес та дискусію викликала доповідь студентки групи Філол 2021-4 Гасаненко Лілії «Features of translating neologisms from English into Ukrainian in military texts». Крім студентів нашого університету, участь у Форумі прийняли студенти і інших вищих навчальних закладів м. Харкова. Тематика студентських досліджень вражала своєю різноманітністю. Учасники Форуму почули, побачили й дізналися чимало цікавого й корисного. Засідання секції пройшло у теплій дружній атмосфері, іноді відбувалися міні-дискусії, в ході яких студенти та викладачі кафедри обмінялися думками з актуальних питань педагогіки та філології".
Світлана Нікіфорова, доцент кафедри іноземної філології та перекладу
FULBRIGHT FOREIGN LANGUAGE TEACHING ASSISTANT PROGRAM (FLTA) – унікальна можливість для молодих українських науковиць і науковців. Відкривайте нові горизонти разом із Фулбрайтом!
Якщо вам до 35 років, і ви спеціалізуєтеся з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій чи викладання англійської мови – і готові до конкуренції – варто розглянути можливості, які надає Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program.
Опікується Програмою Інститут міжнародної освіти (ІІЕ), а фінансується вона Державним департаментом США за підтримки американських платників податків.
Програма забезпечує учасницям і учасникам усі необхідні ресурси: щомісячну стипендію для покриття витрат на проживання та життя, медичне страхування на період перебування в Сполучених Штатах, авіаквитки до США та назад в Україну. Крім цього, учасниці/-ки отримують доступ до потужних академічних ресурсів – бібліотек, дослідницьких центрів, конференцій і семінарів – та занурюються в мультикультурне середовище.
Програма розпочинається влітку 2026 року з обов’язкової тижневої ознайомчої онлайн-сесії та триває 9 місяців. У серпні–вересні учасниці та учасники вирушають на стажування до гостьових інституцій. Програма не передбачає отримання ступеня після її завершення.
Коло обов’язків учасниць/-ків Програми включає викладання та асистування у викладанні української мови (20 годин на тиждень); вивчення щонайменше двох дисциплін кожного семестру, одна з яких – американістика; активну взаємодію з місцевою громадою: організацію й проведення культурно-освітніх подій, зустрічей, мовних клубів тощо.
Після першого семестру стипендіатки та стипендіати з країн-учасниць Програми – орієнтовно 400 осіб – зустрінуться на підсумковій конференції, аби поділитися своїми напрацюваннями й обговорити успішні викладацькі практики.
Термін подання документів – 6 липня 2025 року.
Детально про Програму: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-foreign-language-teaching-assistant-program/
Anna Pasenko
Specialist Program/FLTA Program Manager
Institute of International Education • Kyiv Office
20 Esplanadna Street • Suite 904
Kyiv, Ukraine 01001
Tel +38(044)287-0777
IIE ∙ The Power of International Education
15 квітня старший викладач кафедри Іноземних мов та перекладу Пряницька Валентина Борисiвна брала участь в профорієнтаційних заходах на териториї Покотилівського ліцею «Промінь», організованих Центром доуніверситетської освіти і кар’єри університету.
Такі заходи дуже важливі, особливо в воєнні часи тому що попри всі незгоди університет працює і намагається залучити якомога більше абітурієнтів до нашого закладу. Кафедра Іноземної філології та перекладу теж не стояла осторонь. Старшокласників зацікавила інформація щодо підготовки кафедрою майбутніх перекладачів та викладачів, які зможуть працевлаштуватися як в Україні так і за її межами. Особливо цікавими для деяких майбутніх абітурієнтів були програми стажування за кордоном в Ризькому та Чеському університетах, а також в міжнародних компаніях. Старшокласники тепло подякували за надану інформацію.
Дякуємо адміністрації ліцею «Промінь» за гостинність та надання безпечного простору для проведеннях заходу!
У межах профорієнтаційної роботи викладачі Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова зустрілися з майбутніми абітурієнтами. Захід відбувся 2 квітня 2025 року на базі КЗ «Височанський ліцей №2» Височанської селищної ради Харківського району Харківської області. Організатором виступив Центр доуніверситетської освіти і кар’єри університету за підтримки Височанської селищної ради.
Під час зустрічі школярі ознайомилися з Правилами прийому до університету у 2025 році, а також зі спеціальностями, які пропонують випускні кафедри.
Старший викладач кафедри іноземної філології та перекладу Безцінна Жанна Павлівна представила спеціальність 035 – Філологія, освітня програма «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська». Вона розповіла про навчальні дисципліни, особливості проходження практики та перспективи подальшого працевлаштування. Особливий інтерес в учнів та їх батьків викликала інформація про програми міжнародної інституційної академічної мобільності Erasmus+, учасником яких є університет. Ці програми вимагають високого рівня знань іноземних мов, який забезпечує кафедра Іноземної філології та перекладу.
Також майбутніх абітурієнтів зацікавила новина про те, що, відповідно до договору між ХНУМГ ім. О. М. Бекетова та університетом Шеннон (Ірландія), з вересня 2025 року носії мови проводитимуть заняття для студентів спеціальності «Філологія».
Учні ставили безліч цікавих запитань, на які Жанна Павлівна охоче відповідала. Багато ліцеїстів виявили бажання вступити на цю перспективну спеціальність, прагнучи опанувати іноземні мови та реалізувати свої мрії.
Щиро дякуємо Височанській селищній раді Харківського району Харківської області за організацію цієї зустрічі та плідну співпрацю!